BTT por Pombeiro

24 Maio 00:00- 00:00
Pantón

Batalla de grupos

23 Abril 00:00- 00:00
Pantón

O Amandi muda de data

18 Abril - 19 Abril
Sober

Volta a Lugo Master

28 Marzo - 29 Marzo
Ribeira Sacra

Trivial pantonés e banda deseñada

25 Marzo 08:00- 17:00
Pantón

Máis Cinema Rural feito na Ribeira Sacra

24 Marzo - 31 Marzo
Chantada

Cantos de taberna

21 Marzo 18:00- 18:00
Quiroga

Vermú en zapatillas con Gin Toni's hoxe

20 Marzo 13:00- 13:45
Ribeira Sacra

'Live Homeschool', aprende inglés dende a casa

18 Marzo - 31 Marzo
Carballedo

Obras á vista en San Vicente de Pinol

17 Marzo 11:00- 14:00
Sober

Accións didácticas e visitas virtuais aos museos

17 Marzo - 30 Abril
Monforte de Lemos, Ribeira Sacra

Estrea de 'La Fiesta', Fábrica de Espejos

17 Marzo - 17 Abril
Chantada, Taboada

O documental 'O Moredo' on line

16 Marzo - 31 Marzo
Chantada

Portas abertas na Casa do Capelán

13 Marzo 11:00- 13:00
Pantón

Sacra Cinema, un taller audiovisual a carón do Miño

13 Marzo - 05 Xuño
Chantada

Obradoiro de Joan Fontcuberta

13 Marzo - 15 Marzo
Pantón

Os castiñeiros

09 Marzo 16:00- 16:00
Nogueira de Ramuín

Risas con Sara Escudero

08 Marzo 18:00- 18:00
Ribeira Sacra

Actos 8M Polamiúda

08 Marzo 12:01- 14:00
Chantada

Igualdade á beira do Asma

08 Marzo - 14 Marzo
Chantada

Poxa de gando frisón

07 Marzo 12:00- 12:00
Chantada

Taller sobre turismo e tecnoloxía

06 Marzo 10:30- 11:30
Carballedo

Feira do Viño de Chantada

06 Marzo - 08 Marzo
Chantada

1879. Casa de bonecas

05 Marzo 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

'A maxia da auga'

05 Marzo 20:15- 20:15
Chantada

Pragas e enfermidades do castiñeiro

05 Marzo 16:00- 16:00
Pantón

Xornadas 'Estase Cocendo'

05 Marzo - 04 Abril
Monforte de Lemos

Tendencias do viño

04 Marzo 11:00- 13:30
Pantón

Festival de guitarra

02 Marzo 20:00- 20:00
Monforte de Lemos

II Whorkshop da Paisaxe Camiño de Inverno

02 Marzo - 06 Marzo
Chantada

'A pluma viva de Rosalía'

01 Marzo 18:00- 18:00
Pobra do Brollón

Dez domingos para completar o Camiño de Inverno

01 Marzo 08:00- 20:30
Pobra do Brollón

Desfile de entroido en Ferreira

29 Febreiro 15:30- 20:00
Pantón

Xuntanza de folións

29 Febreiro
Castro Caldelas

Festa de disfraces e cocido de entroido

25 Febreiro 14:00- 14:00
A Peroxa

Martes de Entroido na ribeira

25 Febreiro
Chantada

Concurso de disfraces

23 Febreiro 18:00- 18:00
Carballedo

'Diversións' con Rosa Cedrón e Emilio Rúa

22 Febreiro 23:00- 12:30
O Saviñao

Desfile de comparsas

22 Febreiro 17:00- 17:00
Chantada

Outra música, e moita festa, no Festóso

22 Febreiro 07:00- 07:00
Taboada

Preparando o Caldo de Ósos

22 Febreiro - 23 Febreiro
Taboada

Nas esquinas do frío

21 Febreiro 20:00- 20:00
Sober

Tarde de letras no Casino

21 Febreiro 08:30- 21:30
Chantada

Restaurante efémero do Entroido

21 Febreiro - 23 Febreiro
Ribeira Sacra

Ruta cabalar

15 Febreiro 15:30- 15:30
O Saviñao

III Festa do Cocido

15 Febreiro 14:30- 14:30
A Teixeira

Aprendizaxe e goce da poda

15 Febreiro 10:30- 10:30
Ribeira Sacra

Un cartel para o Amandi

15 Febreiro 00:00- 00:00
Sober

Tapas de concurso

14 Febreiro - 16 Febreiro
Taboada

Entroido e Baile da Cachucha

13 Febreiro - 22 Febreiro
Sober

Charla sobre nutrición e cancro

06 Febreiro 20:30- 21:30
Chantada

Crónicas do Paraíso

06 Febreiro 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

Estrea do documental sobre o Camiño de Inverno

02 Febreiro 13:00- 14:00
Monforte de Lemos

Terror Erótico como aperitivo ao Festóso

29 Xaneiro 08:00- 17:00
Taboada

Aprende a usar a tablet

28 Xaneiro - 04 Febreiro
Carballedo

Foliada Guímara

24 Xaneiro 21:00- 21:00
Pobra do Brollón

Entre soños

23 Xaneiro 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

Programa de Formación Dixital

20 Xaneiro - 20 Marzo
Sober

Obradoiros

20 Xaneiro 00:00- 00:00
Pobra do Brollón

Festa dos Fachós

19 Xaneiro 18:30- 18:30
Castro Caldelas

Turismo inclusivo

18 Xaneiro 10:00- 00:00
Pantón

Prospeccións arqueolóxicas

17 Xaneiro 19:00- 19:00
Sober

Concurso para o cartel da Festa Caldo de Ósos

17 Xaneiro
Taboada

Actividades de inverno

14 Xaneiro 00:00- 00:00
Chantada

Búscanse creativos/as para o cartel do Amandi

13 Xaneiro - 15 Xaneiro
Sober

Lambetadas

10 Xaneiro 19:00- 19:00
Monforte de Lemos

Ribeira Sacra e outros Patrimonios da Humanidade

07 Xaneiro - 14 Febreiro
Monforte de Lemos

Concerto de Reis

06 Xaneiro 17:30- 17:30
Chantada

Volve a Banda

06 Xaneiro 13:00- 13:00
Taboada

A xogar cos Reis

05 Xaneiro 17:00- 17:00
Pantón

O tren dos Reis

05 Xaneiro 16:50- 16:50
Monforte de Lemos

Reis madrugadores

05 Xaneiro 11:30- 13:30
Sober

Fotografía nocturna

04 Xaneiro - 04 Febreiro
Bóveda

Reis con moita maxia

04 Xaneiro 16:00- 16:00
Carballedo

Diversión para a rapazada

30 Decembro - 09 Xaneiro
Pantón

Cabalgata máxica

30 Decembro - 09 Xaneiro
Chantada

Diversión e ilusión

30 Decembro - 06 Xaneiro
Taboada

Xogos, maxia e unha agardada visita

30 Decembro - 04 Xaneiro
Carballedo

Proxección solidaria de 'O que arde'

29 Decembro 18:00- 18:00
Pobra do Brollón

Festa infantil de Noite Vella

29 Decembro 11:00- 13:00
Monforte de Lemos

Maxia pola igualdade

28 Decembro 18:30- 18:30
Taboada

Presentación 'El Plan es no tener plan'

28 Decembro 18:00- 19:00
Chantada

II Torneo de Nadal

28 Decembro 16:15- 16:15
Carballedo

Vía Jacobitana

28 Decembro 12:00- 12:00

Festón infantil

28 Decembro
Sober

Música solidaria

27 Decembro 20:00- 21:00
Chantada

Héctor 4 , unha curta 'made in Sober'

27 Decembro 19:00- 19:00
Sober

Festa de Nadal

22 Decembro 17:00- 17:00
Carballedo

Paella e Concerto Solidarios

22 Decembro 00:00- 00:00
Chantada

Concerto de clave

21 Decembro 19:30- 19:30
Sober

Mercado de Nadal

21 Decembro 10:00- 00:00
Monforte de Lemos

Festival de Nadal da Escola de Música

18 Decembro - 29 Decembro
Chantada

'O cantar do estudante'

15 Decembro 06:00- 06:00
Pantón

Cotodamina

14 Decembro 18:00- 19:00
Chantada

Taller de produtos de limpeza naturais

14 Decembro 10:30- 13:30
Sober

Estrea da curta Malcavada

13 Decembro 21:00- 22:00
Sober

Teatro completo de Xosé Lois García

11 Decembro 19:00- 20:00
Sober

Andaina pola ruta do Miño

07 Decembro 09:30- 14:30
O Saviñao, Pantón

Mozart á Galega

07 Decembro 08:00- 17:00
Pantón

Cantos de Taberna

07 Decembro
Pobra do Brollón

As orixes do basket chantadino: O nacemento dun soño

06 Decembro 20:15- 21:30
Chantada

'Cinco minutos sen respirar' no escenario

01 Decembro 18:00- 19:00
Pantón

Concurso fotográfico Segredos de Pantón

01 Decembro - 31 Decembro
Pantón

Xornada de cogomelos

30 Novembro
Nogueira de Ramuín

Entrega do premio de investigación Condado de Pallares

29 Novembro 20:00- 21:00
Taboada

Cadea humana contra a violencia de xénero

25 Novembro 12:00- 13:00
Monforte de Lemos

Unión contra a violencia machista e contos pola Igualdade

25 Novembro 11:00- 12:00
Pobra do Brollón

Cinema e manifesto no Casino

25 Novembro
Chantada

'Rara Avis' sobre o escenario

24 Novembro 18:00- 19:00
Pantón

I Trail Desafío Vía Romana

24 Novembro 09:00- 13:00
Chantada

Presentación da revista Alicerces

23 Novembro 19:30- 20:30
Pantón

Concerto de Violín e Piano

23 Novembro 19:30- 20:30
Sober

Concerto de Santa Icía

23 Novembro 19:00- 20:30
Chantada

Teatro de marionetas

23 Novembro 17:30- 18:30
Taboada

Andaina solidaria

23 Novembro 10:00- 14:30
Nogueira de Ramuín

Festa do Viño Novo

23 Novembro
A Teixeira

Patrimonio e turismo inclusivo

23 Novembro 00:00- 00:00
Pantón

O Viño da Ribeira Sacra na Idade Media

22 Novembro 20:00- 21:30
Monforte de Lemos

Romances

22 Novembro 18:00- 18:00
Pantón

Accións contra a violencia machista

22 Novembro - 23 Decembro
Chantada

Curso de auto defensa para mulleres

22 Novembro - 23 Novembro
Chantada

Contos e cantos pola igualdade

17 Novembro 17:30- 17:30
A Peroxa

'Delicadas', humor e reflexión

16 Novembro 19:00- 19:00
Sober

Presentación 'Compañeira, non serva'

16 Novembro 18:30- 19:30
Taboada

Pisa da castaña

16 Novembro 11:00- 11:00
Parada de Sil

Workshop internacional paisaxes de socalcos

16 Novembro
Sober

Cociña consciente para nen@s

16 Novembro - 18 Novembro
Ribeira Sacra

Fotografía, pintura e alfaias, Artes Sanas

15 Novembro - 20 Decembro
Monforte de Lemos

Románico da Ribeira Sacra

15 Novembro - 16 Novembro
Monforte de Lemos

Teatro da Ramboia

14 Novembro 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

Xuntos nos coidados

14 Novembro 19:00- 21:00
Sober

Concurso Fotográfico patrimonio no Camiño

12 Novembro 00:00- 00:00
Ribeira Sacra

Andaina da Castaña

09 Novembro 09:30- 09:30
Parada de Sil

Ruta do Chantapas

08 Novembro - 17 Novembro
Chantada

Entropía na Amazonía

08 Novembro - 30 Novembro
Chantada

Charla sobre a avespa velutina

07 Novembro 19:30- 20:30
Pantón

Foliada guímara con Xerezade

07 Novembro 08:00- 17:00
Pobra do Brollón

Aproveitamento sustentable dos soutos

04 Novembro 19:00- 23:00
Chantada

Xornadas micolóxicas

03 Novembro 10:00- 10:00
Parada de Sil

Teatro con 'Lume Escénico'

03 Novembro 06:00- 19:00
Pantón

QUI-MEDO

02 Novembro 20:30- 20:30
Quiroga

Xesús Alonso Montero

02 Novembro 17:30- 17:30
Ribeira Sacra

Festival Castañazo Rock 2019

01 Novembro - 02 Novembro
Chantada

'A caída da folla' na Ribeira Sacra

01 Novembro - 30 Novembro
Ribeira Sacra

'Running', unha comedia suorenta

31 Outubro 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

Teatro familiar en Ferreira

27 Outubro 18:00- 19:00
Pantón

O 'bonitismo' reactívase con andainas e novos proxectos

27 Outubro 10:00- 13:00
Chantada

Lemos Le reivindica a abadesa de Eiré no Día das Bibliotecas

26 Outubro 21:30- 21:30
Pantón

Comedia do ciclo Buxiganga

26 Outubro 19:00- 20:00
Carballedo

Belesar-Nogueira

26 Outubro 15:30- 15:30
Chantada

Ruta de outono a carón do Miño

26 Outubro 10:00- 10:00
O Saviñao

Paseando o outono á beira do Miño

26 Outubro 09:30- 14:30
O Saviñao

Spain Backyard Ultra

26 Outubro 00:00- 00:00
Castro Caldelas

Ciencia Peregrina

25 Outubro 19:30- 19:30
Portomarín

Mostra fotográfica 'Equus'

23 Outubro - 15 Novembro
Chantada

Catas de aceite de oliva

23 Outubro 08:00- 17:00
Pantón, Quiroga

Ruta cabalar

20 Outubro 10:00- 10:00
Chantada

Carreira por montaña

20 Outubro 00:00- 00:00
Parada de Sil

Conto Xogo!

19 Outubro 18:30- 18:30
Carballedo

Xuntanza de mulleres rurais

19 Outubro 12:00- 12:00
A Peroxa

Contos e cantos pola Igualdade

19 Outubro - 30 Novembro
A Peroxa

Concerto de guitarra

18 Outubro 19:00- 19:00
Sober

'Vida de Cans'

17 Outubro 08:15- 08:15
Monforte de Lemos

Curso de Compostaxe

16 Outubro 18:00- 19:00
Monforte de Lemos

Xornadas de emprendemento

15 Outubro - 17 Outubro
Carballedo

Trail Ribeira Sacra

13 Outubro
Nogueira de Ramuín

Xornada Polafía Taboada

12 Outubro 10:30- 18:30
Taboada

Presentación catálogo da mostra de Manuel Jorge en Galicia

11 Outubro 18:00- 19:00
Chantada

Comercio e electrónica para mulleres do rural

07 Outubro - 16 Outubro
Monforte de Lemos

Andaina polo corazón de Galicia

06 Outubro 09:30- 15:00
Chantada

Outono Musical de bandas e de mulleres

05 Outubro - 26 Outubro
Chantada

Esgrafiados itinerantes

02 Outubro - 31 Outubro
Sober

Curso de 'baños de bosque' para o sector turístico

02 Outubro - 04 Outubro
Ribeira Sacra

Curso de monitor de fútbol base

01 Outubro - 30 Outubro
Taboada

Aproveitamento sostible do souto

30 Setembro 10:00- 14:00
O Saviñao

Encontro patrimonio e turismo inclusivo

30 Setembro 00:00- 13:30
Pantón

Sherlock Holmes máxico no escenario

28 Setembro 20:00- 21:00
Chantada

Andaina zombie

28 Setembro 20:00- 20:00
Castro Caldelas

Folión das Fachas en Vilelos

27 Setembro 22:00- 00:00
O Saviñao

Luar na Lubre segue a Sacroxira

27 Setembro 21:00- 21:00
Xunqueira de Espadanedo

Escola de Teatro

24 Setembro - 30 Xuño
Sober

Foro Social de Chantada

22 Setembro 17:30- 19:00
Chantada

BTT polo Sil

22 Setembro 00:00- 00:00
Parada de Sil

Maxia Inexplicable

21 Setembro 20:00- 20:00
Chantada

Carreira popular e andaina 'Entre Pazos e Carballos'

21 Setembro 17:00- 19:30
Taboada

Romaría do San Mateo

21 Setembro
Monforte de Lemos

II OCR Wolf Survival Race

21 Setembro - 22 Setembro
Chantada

Viñobus para a tempada da Vendima

21 Setembro - 06 Outubro
Ribeira Sacra

Exposición de fotos 'Red Ribeira Sacra Viticultura Heroica'

21 Setembro - 21 Outubro
Pantón

Accións en defensa do clima

20 Setembro - 27 Setembro
Chantada

Día Mundial do Alzheimer

20 Setembro
Chantada

Rally Ribeira Sacra

20 Setembro - 21 Setembro
Sober

Bota a andar a Escola de Música Xoán Montes

19 Setembro - 30 Novembro
Taboada

Concentracións contra a violencia machista

18 Setembro 08:15- 21:00
Chantada, Monforte de Lemos

Con Ciencia de Muller

18 Setembro
Carballedo

Taller de elaboración de xabóns e cosmética naturais

16 Setembro 08:00- 17:00
A Peroxa

Luar na Lubre en San Pedro de Rocas

15 Setembro 18:00- 20:00
Esgos

As cores do Outono a ritmo de folk

14 Setembro 19:30- 19:30
Pobra do Brollón

Sombras chinesas, maxia e contos na biblioteca

13 Setembro 12:00- 13:00
Chantada

Feira das Cabras en Merlán

13 Setembro - 15 Setembro
Chantada

Xornadas Bioconstrución e arquitectura vernácula

13 Setembro - 15 Setembro
Monforte de Lemos

Festas do Carme en Sober

13 Setembro - 16 Setembro
Sober

Xornadas Científicas do Camiño de Inverno

13 Setembro - 15 Setembro
Monforte de Lemos

Presentación La Herencia de las Brujas

12 Setembro 19:30- 20:30
Taboada

Estampas e espantallos, de Roi Fernández

09 Setembro - 30 Setembro
Chantada

Roteiro do Lobo e Romaría do Faro

08 Setembro 05:00- 22:00
Chantada

Queima das Fachas de Castelo

07 Setembro 23:30- 01:00
Taboada

Festival do Paradiso

07 Setembro

Romaría de Cadeiras

07 Setembro - 09 Setembro
Sober

'Cine para coidar a terra' no Palleiriso

07 Setembro
Chantada

Son D'Aldea 2019

06 Setembro - 07 Setembro

Festas dos Remedios

06 Setembro - 09 Setembro
Castro Caldelas

Fest Clásico

06 Setembro - 07 Setembro
A Peroxa, Nogueira de Ramuín

Carlos Taibo sobre o 'Decrecemento'

03 Setembro 20:00- 21:30
Sober

Workshop Internacional Paisaxe Camiño de Inverno

02 Setembro - 06 Setembro
Sober

Visitas guiadas ao barrio xudeu

01 Setembro
Monforte de Lemos

Campionato Galego de Equitación

31 Agosto
Taboada

Cinema La Academia de las Musas e encontro con Guerín

30 Agosto 21:30- 21:30
Pantón

Visita teatralizada a Santa Cristina

30 Agosto 20:00- 20:00
Parada de Sil

Festa infantil no campo da feira vello

30 Agosto 17:00- 20:00
Chantada

Baile á luz da Lúa

30 Agosto 09:00- 23:30
Sober

Festival Agrocuir da Ulloa

30 Agosto - 31 Agosto

Feira do Libro

28 Agosto - 31 Agosto
Monforte de Lemos

Romaría do San Vitoiro

27 Agosto - 28 Agosto
Pobra do Brollón

'Os segredos de Greta'

25 Agosto 20:30- 20:30
A Peroxa

V Festa da Carne Arreglada

24 Agosto 08:00- 17:00
A Peroxa

Ponte Louco

23 Agosto - 25 Agosto
Castro Caldelas

Final de Canta en Caldelas

22 Agosto 20:00- 20:00
Castro Caldelas

Festa acuática

22 Agosto 13:00- 20:00
Sober

Chantada en Festas e de Folión

22 Agosto - 27 Agosto
Chantada

Obradoiro sobre micromachismos

20 Agosto 11:30- 12:30
Esgos

Mostra de Teatro popular Maruxa Villanueva

19 Agosto - 22 Agosto
Chantada

Festa da malla tradicional

18 Agosto 10:00- 14:00
Pantón

Xornada de conferencias arredor do Folión de Carros

17 Agosto 10:30- 20:00
Chantada

Trece Roeis Fest

17 Agosto
Pantón

Música á luz da lúa no Cantón

16 Agosto 22:00- 23:00
Chantada

Festival Independente de Chantada

16 Agosto - 18 Agosto
Chantada

Luar na Lubre

13 Agosto 21:00- 21:00
Montederramo

Semana Internacional de Cine

11 Agosto - 15 Agosto
Chantada

XXIV Feira da Rosca

11 Agosto - 12 Agosto
Sober

Concerto e humor con Las Antonias

10 Agosto 23:00- 23:59
Pantón

Banda Sinfónica de Galicia, Banda de Sober e Os Parentes.

10 Agosto - 11 Agosto
Sober

Cidade Muda

10 Agosto 18:00- 18:00
Taboada

Romaría de San Lourenzo

10 Agosto 11:00- 11:00
Pobra do Brollón

Festival da Mocidade

09 Agosto 18:30- 18:30
Taboada

Óleos de Ana Seijas

05 Agosto - 30 Agosto
Chantada

Noite no muíño

03 Agosto 20:30- 20:30
Chantada

Jazz en Atán

03 Agosto 19:00- 19:00
Pantón

VIII Carreira Popular

03 Agosto 11:00- 11:00
O Saviñao

Artelemos

03 Agosto - 07 Agosto
Monforte de Lemos

Concertos-aniversario da Banda de Música de Sober

03 Agosto 00:00- 13:00
Sober

Acampada fluvial de verán

02 Agosto - 04 Agosto
Taboada

Música na rúa

02 Agosto
O Saviñao

Obradoiros de DJ e de 'Planetarios, Constelacións e Universo'

01 Agosto - 15 Setembro
Chantada

Espazos da Memoria, Chantada ao pincel

29 Xullo - 31 Xullo
Chantada

Master Class co baixista Antón Torroncho

29 Xullo - 31 Xullo
Chantada

Rock dos 80's con Los Mecánicos

27 Xullo 23:00- 23:59
Pantón

Xadrez no Pazo de Tor

27 Xullo
Monforte de Lemos

La Heroica de natación no canón do Sil

27 Xullo
Sober

Carlos Núñez en Santo Estevo

25 Xullo 08:00- 21:00

Aprendendo a voar un dron

24 Xullo 00:00- 00:00
Carballedo

Volei praia no interior

20 Xullo 11:00- 12:30
Pantón

Andaina cara o patrimonio de San Pedro

20 Xullo 10:00- 14:30

Concurso hípico de saltos

20 Xullo
Taboada

Verán Cultural de cinema, música e solidariedade

18 Xullo - 18 Agosto
Pobra do Brollón

Festa acuática con inchables

18 Xullo
Sober

Festival 17º Ribeira Sacra

18 Xullo - 28 Xullo
Ribeira Sacra

Os Parentes e a Banda de Sober xuntos no 150 aniversario

13 Xullo 22:00- 23:30
Sober

Feira Medieval Guímara

13 Xullo
Pobra do Brollón

Noite musical na praza

12 Xullo 23:00- 23:00
Pantón

Campamento infantil en Carballedo

08 Xullo - 19 Xullo
Carballedo

Festa de Exaltación da Bica

06 Xullo
Castro Caldelas

IX Festa dos Muíños do Xabrega

06 Xullo - 07 Xullo
Sober

Aprende a crear podcast na biblio

05 Xullo 12:00- 14:00
O Saviñao

Festival do Viño da Ribeira Sacra

05 Xullo - 07 Xullo
Monforte de Lemos

Campamento informático para nenas/os

01 Xullo - 31 Xullo
Carballedo

Romaría Coral Galega

30 Xuño 19:30- 21:00
Chantada

Maxia ao aire libre

29 Xuño 22:30- 23:30
Pantón

Moita música e baile

29 Xuño 18:30- 18:30
Pobra do Brollón

Ramón Villares presenta 'Fuga e retorno de Adrián Solovio'

28 Xuño 20:15- 21:15
Chantada

Cine no teu concello

28 Xuño 18:30- 18:30
Sober

Portas abertas na piscina

28 Xuño 13:00- 13:00
Sober

Festa de fin de actividades da mocidade

25 Xuño 18:30- 20:00
Chantada

Noite máxica con sardiñada e pancetada

23 Xuño 21:00- 00:30
Taboada

San Xoán participativo na Alameda

23 Xuño 21:00- 00:30
Chantada

Exhibición de patinaxe

23 Xuño 12:30- 12:30
O Saviñao

Chega o Tomo IV da revista Alicerces

22 Xuño 20:15- 21:15
Chantada

Teatro ao aire libre

22 Xuño 20:00- 20:00
Sober

Sendeirismo polas ribeiras de Sabadelle

22 Xuño 18:00- 20:00
Chantada

Festa das nenas e dos nenos

22 Xuño 18:00- 20:00
Carballedo

Teatro inclusivo

21 Xuño - 28 Xuño
A Peroxa

As fotos do 'Viña Sacra' visitan o Centro do Viño

21 Xuño - 15 Xullo
Monforte de Lemos

Paseos en barca

20 Xuño - 15 Setembro
Monforte de Lemos

Travesía a nado no encoro dos Peares

16 Xuño
A Peroxa

Concerto de fin de curso

15 Xuño 17:00- 18:30
Sober

Portas abertas na Ruta do Viño da Ribeira Sacra

14 Xuño - 16 Xuño
Ribeira Sacra

Reflexión sobre a 'cara B' das novas tecnoloxías da comunicación

13 Xuño 18:00- 19:00
Chantada

Un campamento para coñecer ben as parroquias

13 Xuño - 31 Xullo
Sober

Mostra contra a violencia machista 'Je Ne Baise Plus'

11 Xuño - 25 Xuño
Sober

Música medieval en directo en Santo Estevo de Ribas de Miño

09 Xuño 19:00- 20:00
O Saviñao

Subida a Rocas-O Eirado

09 Xuño 09:30- 09:30
Esgos

III Ruta solidaria Chantada contra o cancro

09 Xuño 09:30- 13:00
Chantada

Cobertores de emocións, pan e chocolate en Sabadelle

08 Xuño - 31 Outubro
Chantada

Campionato Galego de Dominó

08 Xuño 10:30- 19:00
Chantada

Xornadas do Románico en Pantón

07 Xuño - 03 Agosto
Pantón

Andaina en Rairos

02 Xuño 10:00- 18:00
Pobra do Brollón

Andaina Mulleres polo Patrimonio

02 Xuño 09:30- 17:30
Parada de Sil

A mostra fotográfica Viña Sacra segue viaxando

02 Xuño - 20 Xuño
Taboada

Festa das avoas e dos avós

01 Xuño 13:30- 13:30
Sober

Festa da Cereixa e do Aceite

01 Xuño - 02 Xuño
Ribas do Sil

Canta en Caldelas

01 Xuño 00:00- 00:00
Castro Caldelas

Noite aberta

31 Maio 20:00- 20:00
Chantada

Que é a Ribeira Sacra?

31 Maio 07:30- 07:30
Pantón

Nova edición do Sacra Festival: artes, paisaxe e gastronomía no Miño

31 Maio - 02 Xuño
Ribeira Sacra

Cumetapas

30 Maio - 14 Xuño
Monforte de Lemos

Carreira popular Rota do Románico

25 Maio 18:00- 20:00
Pantón

Cinema contra a violencia machista

24 Maio 20:30- 21:30
Sober

Festival musical de fin de curso

23 Maio - 15 Xuño
Chantada

'Alquimia' co mago Teto

19 Maio 20:00- 21:00
A Peroxa

Festival coral das Letras Galegas

18 Maio 19:30- 21:00
Chantada

Portas abertas no Castelo

18 Maio
Castro Caldelas

Primeiro Concurso Completo de Hípica

18 Maio
Taboada

Música coral para celebrar as Letras Galegas

17 Maio 19:00- 20:00
Taboada

Concurso fotográfico 'Red Ribeira Sacra Viticultura heroica'

17 Maio - 17 Xullo
Ribeira Sacra

Especial Antón Fraguas e Museum Week en Arxeriz

17 Maio - 18 Maio
O Saviñao

Feira das cereixas e do viño de Belesar

17 Maio - 19 Maio
Chantada, O Saviñao

Mostra dos Viños de Pantón

17 Maio - 19 Maio
Pantón

Festa e reivindicación polas Letras Galegas

15 Maio 18:00- 19:30
Chantada

Concerto homenaxe a socios/as da Banda

12 Maio 13:00- 14:00
Chantada

Vermú, música e lareira

12 Maio 13:00- 16:00
Chantada

Mostra do aceite de Quiroga

12 Maio 11:30- 19:00
Quiroga

Andaina Solidaria

12 Maio 09:30- 12:30
A Peroxa

Feira avícola da primavera

12 Maio 09:00- 14:00
Sober

Violín, piano e pezas clásicas na Primavera Musical

11 Maio 20:15- 21:15
Sober

Mortos de risa

11 Maio 20:00- 20:00
Ribeira Sacra

Carreira Popular 10Km no Corazón

11 Maio 17:00- 20:00
Chantada

Brinde a bordo no Día Movimiento Vino D.O.

11 Maio
Nogueira de Ramuín, Ribeira Sacra

Taller de creatividade '12 miradas:Riverside' sobre a olería tradicional

11 Maio - 12 Maio
Ribeira Sacra

Charlas sobre arqueoloxía 'Mollando a palabra'

06 Maio - 16 Maio

III Ruta do Contrabando por Nogueira

05 Maio 08:30- 17:00
Nogueira de Ramuín

Proxección do documental 'Narote'

04 Maio 20:30- 21:00
O Saviñao

Gala do Deporte

04 Maio 20:00- 20:00
Monforte de Lemos

Carreira popular Entre Carballos Centenarios

04 Maio 17:00- 20:00
Carballedo

Sendeirismo polo Faro

04 Maio 15:30- 15:30
Chantada

Feira do Viño de Vilachá. Unha feira diferente.

04 Maio - 05 Maio
Pobra do Brollón

Música medieval por Lucus Ensemble

03 Maio 20:15- 20:15
Monforte de Lemos

II Desafío polo Camiño de Inverno

03 Maio - 05 Maio
Ribeira Sacra

Andaina polo Sil

01 Maio 08:30- 08:30
Castro Caldelas

20 aniversario da Asoc. do Camiño de Inverno

27 Abril 18:00- 22:00
Monforte de Lemos

Obradoiro para coidar mellor a horta

27 Abril 11:00- 14:00
Taboada

Sendeirismo e enoturismo por Pombeiro

27 Abril 09:30- 14:00
Pantón

La Plata en directo

26 Abril 23:59- 01:00
O Saviñao

Sesión de relaxación

25 Abril 08:00- 17:00
A Peroxa

'Mulheres' do rural galego e portugués

22 Abril - 10 Maio
Chantada

Fútbol feminino solidario

21 Abril 17:00- 17:00
Carballedo

Campionato galego de Piragüismo en Ponte Mourulle

21 Abril 09:30- 15:00
Taboada

XXXVII Feira do Viño de Quiroga

20 Abril - 21 Abril
Quiroga

Festa da augardente

20 Abril - 21 Abril
Portomarín

XVII Feira Medieval

20 Abril - 21 Abril
Monforte de Lemos

XV Carreira Popular Feira do Viño de Quiroga

19 Abril 16:15- 16:15
Quiroga

Fábrica de Espejos presenta 'Astro Rey'

19 Abril 11:30- 11:30
Chantada

Lecer na Semana Santa en Caldelas

19 Abril - 21 Abril
Castro Caldelas

Día Mundial dos Sitios e Monumentos

18 Abril
Xunqueira de Espadanedo

Moito que ver e facer en semana santa

16 Abril - 21 Abril
Ribeira Sacra

Ruliña Market

14 Abril 11:00- 15:00
O Saviñao

Festa do Churrasco

13 Abril 21:00- 21:00
Ribeira Sacra

'Dúas portas e un segredo' de Disfunción Continua Teatro

13 Abril 20:30- 20:30
Pobra do Brollón

Feira do Viño e Mes do Amandi

13 Abril - 14 Maio
Sober

'O caso é ter saúde' por Malasombra Producións

11 Abril 08:15- 08:15
Monforte de Lemos

Unha semana de tapas

11 Abril - 19 Abril
Quiroga

Festival do Brindo. A Regueifesta.

10 Abril 19:00- 19:00
Pobra do Brollón

Teatro de Manuel María no Cinema Palleiriso

07 Abril 17:00- 18:00
Chantada

Feira da carne ao caldeiro e produtos locais de Castro

07 Abril 11:00- 19:00
Carballedo

Ruta de coches clásicos pola Ribeira Sacra

07 Abril 10:00- 19:00
Ribeira Sacra

Clase de guitarra con Alberto Cereijo de 'Los Suaves'

05 Abril 16:00- 20:00
Chantada

Mostra de crebacabezas

03 Abril - 15 Abril
Pantón

Os viños da Ribeira Sacra no salón 'Vinis Terrae'

01 Abril - 02 Abril
Ribeira Sacra

Carmen Prado expón 'Novos personaxes'

17 Marzo - 28 Abril
O Saviñao

Ciclo de cinema galego sobre o rural

07 Marzo - 11 Abril
Pobra do Brollón

Taller de memoria e envellecemento activo

06 Febreiro - 06 Abril
Carballedo